(Malo drugačije) maškare u podcentru Višnjevac

Svake godine isto pitanje: „Teta, što ćeš ti biti na maškarama?“. I ove su godine sve odgojiteljice podcentra Višnjevac odlučile biti medicinsko osoblje pa smo tako cijeli objekt pretvorile u KBC Višnjevac. Svaka odgojna skupina bila je preuređena u neki bolnički odjel. Tako smo imali od „hitnog prijema“ (sobe jutarnjeg dežurstva), preko laboratorija, do „odjela intenzivne njege“ (sobe popodnevnog dežurstva). Djeca su imala priliku birati aktivnosti na raznim „odjelima“, uživljavati se u uloge različitog medicinskog osoblja, ali i pacijenata. Ideja vodilja bila nam je, kroz igru i zabavu, pokušati odagnati strah od odlaska u bolnicu i medicinskih zahvata. Nadalje, kod djece osvijestiti činjenicu kako postoji određeni liječnik za svaki pojedini dio tijela te poticati i jačati empatiju prema bolesnicima, nemoćnima, slabijima i invalidima.

Djeca su toliko uživala u ponuđenim aktivnostima pa su tako maškare u PC Višnjevac trajale nekoliko dana. Prvoga su dana djeca sudjelovala u raznim kostimima i pod raznim maskama. Vile, princeze, Batmani, vojnici, anđeli, vještice, nogometaši, policajke…raznih je likova bilo u „KBC-u Višnjevac“ i svi su sudjelovali u velikoj pokladnoj povorci u okolici vrtića. Drugog su dana, djeca Starije A i Starije B skupine sva bila maskirana u medicinsko osoblje te nastavila s aktivnostima na tu temu. Povorku smo imali i drugoga dana pa je tako ulicama Višnjevca prošla kolona „medicinara“.  

Skip to content