Matematika u vrtiću: razvoj matematičkih vještina kroz igru – podcentar Josipovac

Prosinac 2023. ostao je zapamćen kao mjesec u kojem je Karlova majka, profesorica matematike

lll. gimnazije u Osijeku, Katarina Jakopić, posjetila naš vrtić. Boraveći u skupini Zečići u podcentru Josipovac, imala je priliku promatrati formiranje prvih matematičkih pojmovi kod naše djece.

Svjesni smo da djeca najbolje uče tijekom igre. Stoga smo s radošću vidjeli kako naši mališani sa znatiželjom istražuju brojeve do dvadeset, uče razlikovati manje, veće i jednako te prepoznaju osnovne geometrijske oblike. Uz posebno osmišljene aktivnosti koje je pripremila Karlova majka, djeca su aktivno razvijala konkretne vještine i poticala apstraktno mišljenje, ključne elemente razvoja matematičkog razmišljanja.

Ovim interaktivnim pristupom, naša djeca su stekla temeljne matematičke vještine koje će im olakšati razumijevanje matematike u školi te kasnije u životu. Želimo se zahvaliti Katarini Jakopić na izvrsnom predavanju (igri) i inspirativnom radu s našim Zečićima. Veselimo se budućem druženju i novim matematičkim pustolovinama!

Pogledajte galeriju fotografija kako biste zavirili u svijet matematike koji živi u našem vrtiću.

[foogallery id=”41262″]

 

Skip to content