“Medo u točkicama” – projekt starije jasličke skupine podcentra Stribor

U Točkicama, starijoj jasličkoj skupini u podcentru Stribor, djeca su pokrenula projekt “Medo u Točkicama” tako što su pokazala ljubav, sreću i znatiželju pjevanjem različitih pjesmica o medi, simboličkoj igri s plišancima medvjedima te oblačenjem odjeće s motivima različitih medvjedića. Odgojiteljice su osluškujući i promatrajući djecu u samoorganizirajućim aktivnostima i igri krenule zajedno s njima njihovim putem. Osmišljavajući aktivnosti i prikupljanjem različitih materijala, omogućile su djeci da na mnoge zanimljive načine, prilagođene njihovoj dobi, upoznaju, istražuju te surađuju s ciljem napretka a svih područja razvoja. Tako su Točkice kroz prostor sobe dnevnog boravka, garderobe, toaleta, hodnika, dvorane i dvorišta vrtića igrajući se, otkrivale nove medene spoznaje. Mnogo brojalica o medi taktiranjem s dlanovima, brdo slikovnica s medama, potraga za medom u snijegu, slikanje obojanim ledom na štapićima, spašavanje medinih zamrznutih prijatelja, otvaraljke s različitim radnjama mede, prebrojavanje meda, lutkarske predstave s novim štapnim lutkama s medom, dramska predstava s medom Brunom, medine zvečke, medin brlog, potraga za medom, buđenje mede, stvaranje medinog bećarca, opisivanje medenih slikopriča, briga za medvjediće, Točkice postaju medvjedići i još svašta nešto što možete otkriti zavirujući u našu fotogaleriju.

[foogallery id=”41766″]

 

Skip to content