“Međunarodni dan tolerancije” u podcentru Kosjenka

U sklopu Erasmus+ projekta Dječjeg vrtića Osijek, obilježili smo međunarodni dan tolerancije. Djeca iz starije jasličke skupine „Leptirići“ i skupina djece s teškoćama u razvoju „Žabice“, podcentra Kosjenka, imala su prilike sudjelovati u različitim aktivnostima na tu temu. Pjevali smo i plesali uz pjesmu „Nek’ svud ljubav sja“. Kroz ples i pokret poticali smo i uočavali kako svako dijete pleše na svoj način posebno, kao što su to i oni sami. Kroz igru i ples razvijaju pozitivnu sliku o sebi i drugima te uče prihvaćati različitosti. Ukrasili smo vrtićki prostor prigodnim porukama i dječjim likovnim radovima na plakatu. Tehnikom slikanja, temperom- otiskivanje dlanova. Djeca su uočavala razlike u veličini i obliku dlanova. U stolno-manipulativnoj igri „Boje i oblici“, djeca su se učila strpljenju, suradničkoj igri i razvoju empatije. Na taj način jačaju razvoj govora i verbalne te neverbalne komunikacije, te razvoju socijalnih kompetencija. Za kraj smo pročitali slikovnicu „Ružno pače“ uz jednostavna pojašnjenja, kako bih među svom djecom i ljudima poticali prevenciju nasilja.

Skip to content