Minstrelova božićna putovanja u Potočnici

U suradnji s gospođom Tikas, stručnom suradnicom HNK, odgojiteljice srednje „A“ skupine podcentra Potočnica organizirale su gostovanje ukrajinske harfistice Viktorije Lemishenko i sopranistice Andree Paić koje su predstavile interaktivnu glazbenu priču pod nazivom Minstrelova božićna putovanja. Cilj aktivnosti je bio upoznati djecu s određenim glazbenim djelima, potaknuti djecu na stvaranje glazbe i pokreta. U glazbenoj aktivnosti sudjelovale su sve skupine podcentra Potočnica.
Priča je sadržavala Powerpoint prezentaciju koja je na slikovit način prikazivala Minstrelova putovanja, te se priča u potpunosti dočaravala skladbama. Uz Orffov instrumentarij djeca su sudjelovala u priči svirajući pravilan ritam i metar. Tako su djeca imala priliku razvijati osjećaj za ritam, koordinaciju pokreta, memoriju, kao i sposobnost slušanja na njima blizak i zabavan način.

Svoje dojmove nakon glazbene priče podijelila su djeca srednje „A“ skupine:

„Bila mi je baš kul i to je najbolja predstava na koju sam ikada išao.“

„Volio sam što sam jako puno svirao i baš mi se svidjela.“

„Volim što su svi bili dobri i što sam sa maramicama mahao.“

„Svi su svirali sa mnom i na kraju su svi pjevali: „Sretan Božić svakome.“

„Bilo mi je super i jako lijepo.“

„Baš mi se svidjelo. Ja sam svirala zvončićima tako sve jače i jače i pjevali smo pjesmu Zvončići.“

„Dobro mi je bilo i svidjela mi se ona teta što je svirala onaj veliki instrument. Mislim da se zove harfa.“

„Svidjela mi se teta koja nam je pokazivala kako da sviramo i plešemo, baš je bila dobra i svi smo se zabavili.“

„Teta je lijepo pjevala i pokazala nam što moramo raditi pa smo mi njoj svirali da ona pjeva.“

„Ja sam svirala štapićima, ali draže mi je bilo kada smo plesali s maramama.“

[foogallery id=”40696″]

 

 

Skip to content