Mokri pozdrav ljetu djece podcentra Latice s Odjelom za kemiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera Osijek

U podcentru Latica 29. rujna 2023. u suradnji sa Sveučilištem J.J.Strossmayera i odjelom za kemiju održana je edukativna radionica za djecu pod nazivom “Mokri pozdrav ljetu“. U radionicama su sudjelovala sva djeca vrtićkih skupina našeg vrtića. Cilj ovih radionica bio je potaknuti dječju znatiželju i na vrlo zanimljiv način djeci približiti svojstva vode. Osim demonstracija zahtjevnijih pokusa koje su djeca pratila u jednom dahu, omogućeno im je sudjelovanje u aktivnostima i samostalno izvođenje pokusa. Svi su željeli napraviti svoj „vodoskok“, bombon dugu, izraditi čarobnu bocu ili slikati „magičnom“ kockom šećera… Djeca su uživala u ovakvom vidu aktivnosti gdje su mogli samostalno istraživati, samostalno isprobavati i nešto novo naučiti.

[foogallery id=”39170″]

Skip to content