Najpoznatiji slikari svijeta u starijoj B skupini podcentra Bubamara

Zanimljivim pričama o najpoznatijim slikama na svijetu i životima slikarima djeca starije B skupine podcentra Bubamara zakoračila su u jedan novi svijet. Različiti poticaji (kratki video zapisi, reprodukcije umjetničkih djela, tiskani materijali o umjetnosti, boje itd.) potaknule su djecu da i sami pokusaju kreirati ovakve slike. Najviše ih se dojmila Mona Lisa te Djevojka s bisernom naušnicom, Zvjezdana noć, a Krik ih privlači no malo i plaši. Slike su radili u skupinama. Prvo su radili skicu i bilo je zanimljivo slušati kako se međusobno korigiraju, promišljaju o proporcijama, a kod bojanja je izazov bio  kako dobiti određenu nijansu boje. Uključili su i roditelje te kod kuće pretražuju što bismo još mogli naslikati. Neki slikaju i kod kuće te slike donose u vrtić. Kako su nastajale ove slike rodila se ideja da priredimo izložbu u vrtiću, ali planiramo i pravu izložbu u drugom prostoru.

Skip to content