Nogometni turnir u Sunčici

Povodom obilježavanja Dana Gradske četvrti Retfala i Crkvenog goda Župe Uzvišenja sv. Križa, u suradnji predstavnika vijeća Gradske četvrti Retfala i Dječjeg vrtića Osijek organiziran je malonogometni turnir dječjih vrtića Jelenko i Sunčica.

Dana 15.09.2023. u prijepodnevnim satima u dvorištu vrtića Sunčica na malonogometnom terenu odigrala se utakmica dvaju vrtića.

Događaju su prisustvovala djeca dječjih vrtića Jelenko i Sunčica, predstavnici Gradske četvrti Retfala sa predsjednikom Vijeća GČ Retfala mr.sc. Marko Eljuga, dipl.oec., pedagoginja Dječjeg vrtića Osijek, V.Vidović, te nekolicina roditelja.

Atmosfera je bila vesela, napeta, uzbudljiva, navijačka…Obje nogometne ekipe po završetku utakmice primile su pehar, zahvalnicu, loptu na dar te je osigurano osvježenje ( voćni sok) za svu djecu igrače i navijače.

Održana manifestacija promovira i potiče vrijednosti i važnost aktivnoga bavljenja sportom od najranije dobi. Potiče razvoj sportskoga duha, tolerancije, prijateljstva, te prihvaćanje uspjeha i poraza kao sastavnoga dijela igre. Time jača dječje kompetencije i priprema ih za lakše nošenje sa  budućim životnim izazovima.

Dječja ozarena lica, ponosno pokazivanje roditeljima te fotografiranje sa peharom izloženim u prostoru vrtića prilikom odlaska kući potvrda su uspješno realiziranog susreta koji pozdravljamo i ubuduće.

Zahvaljujemo organizatorima i prijateljima vrtića Jelenko na odazivu i lijepom druženju.

[foogallery id=”39223″]

Skip to content