Obilježavanje dana grada u podcentru Potočnica

Povodom obilježavanja Dana grada, djeca podcentra Potočnica su 28.11.2023. zajedno sa svojim roditeljima, braćom i sestrama tehnikom prostorno – plastičkog oblikovanja te oslikavanja izrađivali lampione od kartona i kolaža na radionici koju su njihove odgojiteljice organizirale na razini cijelog objekta. Odaziv je bio vrlo velik, a vrijedne ručice marljivo su rezale, lijepile, bojale kako bi nekoliko dana nakon radionice, točnije 30.11.2023., zajedničkom šetnjom osvijetlili ulice svoga susjedstva te proslavili rođendan grada pjevajući pjesme o Osijeku.

Osim što su obilježili važan datum za našu zajednicu, djeca su također ostvarila kvalitetno druženje s članovima svoje obitelji u okružju u kojem provode većinu svog vremena. Isto tako imali su priliku dodatno razviti svoju maštovitost, koristiti materijale koje ne koriste često (cvjećarska žica, fini papir za zamatanje i sl.), naučili su reciklirati karton, kalendarski papir, tetrapak mlijeka. I djeca i roditelji zajedno su učili surađivati s drugima u dijeljenu materijala, traženju onoga što im treba, dijeljenu ideja. Šetnjom su bolje upoznali okolicu vrtića i bili u interakciji sa svim svojim osjetilima.

[foogallery id=”40676″]

 

Skip to content