Obilježavanje Dana jabuka u podcentru Jabuka

Jabuka je simbol fizičke, kulturne i genetske raznolikosti koju je neophodno očuvati. Tradicija održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i vrtići promičući tako važnost jabuke u zdravlju i prehrani.

I naš vrtić se već tradicionalno uključio u obilježavanje Dana jabuka različitim likovnim, glazbenim i istraživačkim aktivnostima. Tako su djeca proučavala strukturu i obilježja jabuke, slikala i istraživala razne načine pripreme jabuka.

Čitav vrtić je mirisao na jabuke, a djeca su bila sretna i ponosna na svoj uspjeh i rad.

Završili smo tjedan malom svečanošću pjevajući pjesmice o jabukama. Skupine starija A i starija B sudjelovale su u natjecateljskim igrama s jabukama u kojima su svoje snage okušali sa starijom B skupinom podcentra Sjenčica.

Ugodnoj i veseloj atmosferi prisustvovao je i stručni tim dječjeg vrtića Osijek, a svi smo se na kraju počastili jabukama.

Skip to content