Obilježavanje dana Sv. Florijana mlađe jasličke skupine podcentra Tratinčica

Čuju se sirene, jure kamioni!

Mlađa jaslička skupina proteklog je tjedna bila okružena crvenom bojom povodom obilježavanja dana Sv. Florijana. Slušali smo pjesmice “Maca i vatrogasci” i “Vatrogasna pjesma”, čitali slikovnice „ Vatrogasac Šime“i “Moj prijatelj vatrogasac ”. Izrađivali smo vatrogasne kacige uz pomoć tempere i papirnatih tanjura, vatrogasne kamione pomoću kolaž papira te smo napravili svoj portret u ulozi vatrogasca. Unutarnja aktivnost koja se djeci najviše svidjela bila je gašenje požara pomoću brentače i izrađene vatre od kolaž papira. Za kraj tjedna odgojiteljica, članica DVD-a Osijek-Tenja, prezentirala je djeci što sve i kako vatrogasci rade i koja oprema im je za to potrebna. Djeca su se okušala u nošenju kaciga, isprobala su rukavice koje štite od vatre. Zahvaljujemo DVD-u Osijek-Tenja na susretljivosti i suradnji. Kako smo se proveli pogledajte :

Skip to content