On the farm – podcentar Krijesnica

 Posjet OPG – u „Duša Baranje“:

Djeca mješovite dvojezične skupine s integriranim engleskim jezikom u društvu starije skupine „Cvjetića“, vrtića Krijesnica, posjetila je OPG sa ciljem osvješćivanja postojećih znanja i nadopunjavanje novim, o domaćim životinjama.

Naši domaćini dočekali su nas u pravom izvornom seoskom okruženju, gdje su djeca zapazila izgled kuće, dvorišta, okućnice i nastambe za životinje.

Naučili su kako životinju dodirnuti i nahraniti, kako izgledaju nastambe za zečeve, patuljaste crne svinje, tko treba više prostora za kretanje i sl. Poigrali  su se ponijem, magarcem, kozama i ovčicama.

Ujedno smo ponovili postojeća znanja koja djeca znaju od prije. A domaćica „Duše Baranje“, djeci je s velikom ljubavlju pričala o svakoj životinji.

Upoznali su se i sa načinom življenja, radnim zadacima i brizi za domaće životinje, što je svakodnevni zadatak  ljudi koji žive na farmi.

Imali smo se prilike i poigrati te uživati u pravom ugođaju ovog imanja, sa željom da se ponovo vratimo.

Skip to content