Pokladna povorka dječjeg eko vrtića Mak

Ulicama osječkog Donjeg grada prošetala je 27. po redu pokladna povorka dječjeg eko vrtića Mak, noseći sa sobom čaroliju teme „Za zeleni grad“.

Više od 150 malih kreativaca sudjelovalo je u ovoj bajkovitoj povorci, nadahnutoj pričom „Pismo iz Zelengrada“ Nevenke Vidak . Priča o zagađenom potoku i hrabrim šumskim bićima koja ga čiste, pretočila se u stvarnost kroz uloge naših mališana. Pužići, žabe, pčele, ptice, kornjače, šumsko drveće, zagađeni potok i naš poštar Zec, svi su zajedno prolazili ulicama, podsjećajući ljude da je čuvanje prirode odgovornost svih.

Kostimi i rekviziti plod su suradnje roditelja, odgojitelja i djece, a izrađeni su od ekološki prihvatljivih i recikliranih materijala.

Uz zabavu i puno smijeha tradicija i običaji su oživljeni. Svako dijete nije samo sudjelovalo u povorci, već je kreiralo svoje vlastito, nezaboravno sjećanje koje će nositi sa sobom kroz život!

Skip to content