Posjet bake Branke Žirićima

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba, koji se obilježava 1. listopada, Žiriće Dječeg vrtića Mak, posjetila je Anđelina baka Branka koja je svojim prisustvom u skupini uveselila djecu.

Baka Branka djeci je pročitala jednu staru priču iz njezinog djetinjstva, a djeca su je pozorno slušala. Baka Branka pričala nam je i o svome djetinjstvu, s čime se sve i kako igrala, koje dječje pjesmice su joj bile omiljene. Ispričala nam je i kako je to biti baka, koliko unučadi ima. Žirići su baku ispitivali razna pitanja, od priča koje su se čitale, preko igara koje su se igrale pa sve do tehnologije koja se koristila, ili nije, u njezinom djetinjstvu. Pričali su i o svojim bakama i djedama, a zaključili su da bake i djede najviše služe „da nam nešto skuhaju kad mame to ne žele“ i „da prestanu radit kad dobiju unučad jer su onda unuci njihov posao“.

Baki Branki zahvalili smo na posjetu pjesmom o prijateljstvu te likovnim djelima koje smo načinili smo za nju.

[foogallery id=”39348″]

Skip to content