Posjet Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici djece podcentra Potočnica

Dana 10.11.2023. djeca starije “B” skupine posjetila su Gradsku i sveučilišnu knjižnicu. Cilj ovog posjeta bio je obilježiti Mjesec hrvatske knjige koji se u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici tradicionalno obilježava u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog. Moto ovogodišnje manifestacije bio je “Nek´ ti riječ ne bude strana(c)”. Glavne zadaće ovog posjeta bile su potaknuti predčitačke vještine djece kao i potaknuti svijest o pisanoj riječi. Također, važne zadaće bile su i potaknuti razumijevanje pročitanog te upoznati djecu s različitim vrstama slikovnice (zvučne i taktilne slikovnice, slikovnice skrivalice). Tijekom ovog posjeta ostvarene su osobna, tjelesna i emocionalna dobrobit te obrazovna i socijalna dobrobit djeteta.

[foogallery id=”40086″]

Skip to content