Posjet HNK podcentru Jelenko

Djelatnice HNK u Osijeku su odlučile podcentru Jelenko pokloniti predstavu za Božić – Minstrelova božićna putovanja. Uz slikovnu prezentaciju, čuli smo gdje je sve Minstrel putovao, što je vidio, te koja ga je glazba oduševila u pojedinom dijelu svijeta. Djeca su cijelu glazbenu interaktivnu priču sudjelovala svirajući na zvončiće, udaraljke, šuškalice ili plesala mašući šarenim maramicama, sve je to bilo popraćeno nježnim zvukom harfe ukrajinske harfinistice Viktorije Lemishenko. Djeca su se upoznala s raznim instrumentima, raznim državama, te njihovim običajima i na njima blizak način, kroz glazbu i pokret, sudjelovala u svemu tome.

Nakon što je izvedba završila djevojčica J. je rekla da nikada nije bila na zanimljivijoj predstavi i da joj se najviše svidio gizelin ples u kojem je i sama sudjelovala.

[foogallery id=”40945″]

 

Skip to content