Posjet kestenjara djeci podcentra Latice

Jesen je uvelike pokucala na naša vrata, a s njom i mnoštvo jesenskih motiva, plodova i aktivnosti. Svi znamo kako je pečeno kestenje jedan od glavnih vjesnika jeseni, tako je 17. listopada 2023. godine, naš vrtić, PC Laticu posjetio kestenjar. Sve vrtićke skupine te starija jaslička, imale su mogućnost uživanja u jesenskom danu, kušajući ukusno pečeno kestenje. Cilj posjete kestenjara bio je približiti djeci kesten kao jesenski plod te im pokazati na koji se način on priprema, peče, čisti i jede.

Osim promatranja samog pečenja kestenja, kestenjar im je ispričao nešto više o samoj peći i načinu pripreme. Djeca su uživala promatrajući kestenjara te im je najuzbudljiviji dio bio kušanje. Pomažući jedni drugima kako bi što bolje očistili kestenje, uprljali prstiće te naposlijetku napunili svoje trbuščiće, djeca su uživala u tom danu prepunom novih iskustava!

Skip to content