Posjet medicinskih sestara u mlađoj vrtićkoj skupini podcentra Potočnica

U mlađoj vrtićkoj skupini DV Potočnica u posjet su nam došle dvije mame koje su po zanimanju medicinske sestre.

Predstavile su djeci svoje zanimanje, pitale ih o higijeni (pranje ruku, pranje zubića). Pokazale su fotografije zdravih i bolesnih zubi. Donijele su šprice, maske za lice, kape za glavu, zavoje, flastere, rukavice koje su ostavile u skupini kako bi oformili kutić liječnika. Pokazale su kako se zamata rana, kako se stavlja “leptirić” za infuziju. Djeca su imala priliku obući se u doktore, “liječiti” lutke i stetoskopom slušati svoje otkucaje srca. Za kraj su svakom djetetu poklonile paketiće s flasterom, zavojem, maskom i špricom.

Hvala mamama na suradnji, a isto tako nastavljamo i s ostalim roditeljima.

Odgojiteljice Sara Hrgović i Hana Per Jurić

Skip to content