Posjet medicinskoj školi

Predškolci podcentra Bubamara posjetili su medicinsku školu i učenike dentalnog smjera s ciljem upoznavanja zanimanja dentalnih asistenata i očuvanja oralne higijene.

Strukovna profesorica i učenici prikazali su i objasnili djeci u autentičnom okruženju (kabinetu) što se sve može vidjeti i raditi u stomatološkoj ordinaciji, a saznali su što je posao zubnih tehničara. Djeca su aktivno sudjelovala u ponuđenim aktivnostima: uklanjanje zubnih naslaga na modelima zuba uz odgovarajući pribor, igra “Zdravi i bolesni zubi” te radni listovi na temu oralne higijene.

Djeca su posjetila i kabinet za izradu zuba i zubnih proteza te upoznali proces izrade.

Na kraju posjeta održan je kviz znanja, u kojemu su djeca pokazala zavidno znanje.

Dobrobiti ovog posjeta za djecu su smanjenje i uklanjanje straha od posjeta stomatologu i svjesnost o važnosti održavanja zdravlja zuba.

Skip to content