Posjet Muzej likovnih umjetnosti djece podcentra Krijesnica

Dana 3. travnja djeca srednje vrtićke i starije B skupine posjetila su Muzej likovnih umjetnosti u Osijeku te su, uz vođenje kustosice, pogledala izložbu “Izbor iz fundusa Strossmayerove galerije starih majstora HAZU-a”. Tako su djeca imala priliku proučiti djela različitih motiva te se upoznati s temeljnim pojmovima likovne umjetnosti, kao što su slika, portret, autoportret, figura, animalizam te mrtva priroda. Pored toga, detaljnije su se osvrnula na tehniku ulja na platnu koju su usporedila s tehnikama koje su im od prije poznate i koje koriste prilikom likovnog izražavanja kako u dječjem vrtiću, tako i kod kuće.

Osim toga, u radioničkom dijelu posjeta djeca su i sama postala umjetnici te su olovkama crtala prizore mrtve prirode, odnosno svoje omiljeno voće.

Skip to content