Posjet OPG-u

Djeca starije A i vjerske skupine DV Jelenko obilježili su Međunarodni dan životinja posjetom OPG-u “Duša Baranje “u Bilju .

Veliki doživljaj bio je duža vožnja autobusom i susret sa seoskim gospodarstvom. Djeca su upoznala životinje :koke, zamorce, zečeve,mačke,koze, ovce, magarce, kornjače, guske, patke. Vidjeli su koliko se vlasnici brinu oko svake životinje, koliko svaka od njih ima osobnosti, ime i karakteristiku, što voli, a što baš ne voli. Naučili su da se u blizini životinje ne govori glasno jer ih time plašimo. Najljepše im je bilo što su ih mogli dirati, hraniti, boraviti u neposrednoj blizini i čistiti njihovu nastambu.

  1. S. -” Ja ti to neću čistiti aa” ( kakicu)
  2. M. – “Ovako blizu nikad nisam bii magarcu”
  3. P. – ” Nikad mi nije bilo ljepše”

 

Odgojiteljice: Dalija Perić

Diana Vajzović

Natali Majer

[foogallery id=”39504″]

Skip to content