Praktično predavanje za odgojitelje: “Dijete s poremećajem iz spektra autizma – izazovi i podrška u radu”

[foogallery id=”40281″]

Dječji vrtić Osijek već niz godina ima odličnu suradnju sa Centrom za autizam što se ovaj puta ostvarilo kroz praktično predavanje za odgojitelje na temu: „DIJETE S POREMEĆAJEM IZ SPEKTRA AUTIZMA – IZAZOVI I PODRŠKA U RADU“.

Predavanje je vodila Marina Mihić, mag. rehab. educ. iz Centra za autizam, koja je kroz primjere iz prakse pokazala na koje načine odgojitelji mogu unaprijediti svoj rad. Ovim usavršavanjem, odgojitelji će u suradnji sa stručnim timom moći koristiti elemente različitih metoda poučavanja za djecu iz spektra autizma što je primjenjivo i za pristup djeci s drugim vrstama teškoća, a neke od njih su: Treatment and education of autistic and communicationhandicapped children (TEACCH), Primijenjena analiza ponašanja (ABA) te Alternativna komunikacija (PECS, komunikatori).

Skip to content