Projekt “Od klice do biljke” starije A i B skupine podcentra Jabuka

19.lipnja.2024. Starija B i Starija A skupina podcentra Jabuka posjetili su OPG “Duša Baranje”, i time obilježili kraj provedbe projekta pod nazivom “Od klice do biljke” u kojem su tijekom pedagoške godine učili kako i na koje sve načine hrana stiže na naš stol .

Na OPG-u “Duša Baranje” u Bilju upoznali su razne patuljaste domaće životinje, kao što su konji, koze, ovce, zečevi, magarci, svinje, mačke, psi, kokoši, patke i guske. Djeca su dobila  priliku učiti o životinjama i družiti se s njima, hraniti ih, maziti ih i igrati se s njima. Kako nastaje mlijeko? kako se brinuti za životinje? Što one jedu? sve odgovore na pitanja dobili smo sudjelujući i u samom procesu hranjenja i pripreme hrane za njih…te iz prve ruke naučili da život na selu nije nimalo lak i da bi imali hranu na stolu postoji puno čimbenika koje moramo prije ispuniti kako bi uživali u plodovima svoga rada.

Skip to content