Prvi treninzi projekta Vrtko – rukomet u vrtićima

 

U organizaciji HRS i EHF a u suradnji s ŽRK Osijek, u DV Osijek krenuo je projekt Vrtko – rukomet u vrtićima. Cilj ovog projekta je upoznavanje djece s osnovnim elementima sporta te razvoj motoričkih i funkcionalnih sposobnosti djece i to ne kroz direktan razvoj rukometnih vještina već putem elementarnih igara, općih pripremnih vježbi, raznih poligona i sl.
Početkom godine su krenuli prvi treninzi u podcentru Potočnica koje  provode za to posebno educirane odgojiteljice Ćernar, Kovačević i Liščić, a uskoro će se projekt proširiti i na još nekoliko vrtića. Važno je napomenuti kako je trening besplatan i održava se u vrijeme boravka djece u vrtiću tako da je zainteresirane djece mnogo, a trening grupe obuhvaćaju djecu srednje, mješovite, starije A i starije B skupine.

[foogallery id=”41818″]

 

Skip to content