Radionica izrade glazbenih instrumenata s roditeljima jasličke skupine u podcentru Krijesnica

Odgojitelji kontinuirano stvaraju prilike za sudjelovanje roditelja u planiranju, realiziranju i evaluaciji odgojno obrazovnoga procesa. U kvalitetno organiziranom vrtiću, roditelji, skrbnici djece i članovi obitelji uključuju se u zajedničko donošenje odluka vezanih uz razvoj, učenje i socijalni život djece u odgojnoj skupini.

Vodeći se time tijekom pedagoške godine odgojitelji starije jasličke skupine podcentra Krijesnica realizirali su brojne suradnje s roditeljima, a koje su podjednako inicirane i od strane roditelja i od strane odgojitelja. Potaknuti velikim interesom djece za glazbom, istraživanjem i osluškivanjem zvukova iz okruženja, odlučili su djeci omogućiti otkrivanje čarobnog svijeta tonova, mašte, plesa i neistraženih zvukova. S tim ciljem organizirali su radionicu izrade instrumenata u suradnji s roditeljima. Nakon radionice nastali su različiti instrumenti koji su omogućili formiranje bogatog glazbenog kutića, a samim ti

me i proširivanje dječjih spoznaja i interesa o glazbi.

Skip to content