Radionica izrade maski za maskenbal u podcentru Latica

Stiglo je najveselije doba godine – maškare! Fašničke povorke i karnevale obožavaju i djeca i odrasli, a odabir kostima za mnoge je najuzbudljiviji dio maškara. Ipak, djeca su ta koja se posebno vesele maškarama i kostimiranju.

Tako su odgojiteljice podcentra Latica organizirale radionicu za roditelje i djecu. Sudjelovale su sve vrtićke i dvije jasličke skupine. Cilj ove radionice bila je priprema za nadolazeću pokladnu povorku i vrtićki maskenbal, poticanje razvoja kreativnosti i stvaralaštva kroz međusobnu suradnju djece i roditelja svih odgojnih skupina.

Uz pregršt izrađenih maski i puno vesele glazbe pripremili smo se za najšarenije dane u godini. U cijelom vrtiću zavladalo je šarenilo.

Zahvaljujemo se svim roditeljima na suradnji i spremnosti da nam svojim angažmanom obogate ove pokladne dane i učine ih što radosnijima.

Stiglo vrijeme karnevala,
Vrijeme plesa,
Vrijeme šala,
Za sve maske divni dani,
Raspjevani,
Razigrani.
Maskenbal, maskenbal,
Svatko voli maskenbal,
Iza maske lice kriti
Netko drugi tada biti.

Skip to content