Radionica za roditelje

“Povezivanje i stvaranje zajedništva”

Odgojiteljice skupine “Točkice”, podcentra Stribor, Ana Juretić i Marija Kocman 20. veljače 2024., održale su radionicu za roditelje na temu “Povezivanje i stvaranje zajedništva”. Cilj radionice bio je međusobno upoznavanje roditelja, razmjena iskustava te stvaranje “mreže” zajedništva – partnerstva između roditelja i odgojitelja. Cilj je postignut kroz ponuđene aktivnosti. U uvodnoj aktivnosti roditelji su se međusobno predstavili jedni drugima (bacanjem klupka vune), a na kraju je dobivena jedna unikatna mreža, mreža naše zajednice. U sljedećoj aktivnosti roditelji su podijeljeni u dvije skupine, unutarnji i vanjski krug. Roditelji unutarnjeg kruga govorili su svoje problemske situacije, a vanjski krug roditelja ih je savjetovao. Izmjenjivali su parove pomicanjem jednog mjesta u desno, a kasnije su i zamijenili pozicije pa je tako unutarnji krug dijelio savjete, a vanjski izrekao problem. U likovnoj aktivnosti roditeljima su ponuđeni različiti materijali i boje, a zadatak je bio nacrtati nešto što opisuje njihovo dijete. Odgojiteljice su nastale radove evidentirale u razvojne mape djece. Jedna majka je ukratko prezentirala knjigu 1, 2, 3 USPJEH u kojoj je ostale roditelje savjetovala o odgojnim metodama koje su opisane u knjizi. 

Za kraj radionice roditelji su imali priliku anonimno ocijeniti radionicu kako bi odgojiteljice dobile povratnu informaciju ili prijedlog za obradu nove teme zanimljive roditeljima.

Srdačan pozdrav, odgojiteljice Ana Juretić i Marija Kocman, skupina Točkice.

Skip to content