Radionice za roditelje i djecu u podcentru Radost

Povodom nadolazećeg blagdana u našem podcentru Radost, Montessori skupine i Radosna mješovita skupina, organizirale su radionice za roditelje i djecu.

Roditeljima i djeci su bili ponuđeni različiti prirodni i neoblikovani materijali od kojih su mogli izrađivati božićne ukrase za jelku koja će krasiti hol našeg vrtića. Roditelji su se odazvali u velikom broju te su ih djeca radosno dočekala uz pjevanje božićnih pjesmica.

Cilj radionica bio je osnaživanje povezanosti djeteta, roditelja i odgojitelja.

Zadaće: njegovanje običaja veznih uz blagdan Božića, međusobno povezivanje i razmjena iskustava i vještina roditelja, poticanje kreativnosti, jačanje roditeljske kompetencije, uključivanje roditelja u odgojno-obrazovni rad.

Dobrobiti za djecu: kvalitetno vrijeme provedeno s roditeljima, jačanje osjećaja sigurnosti i pozitivne slike o sebi kod djeteta zbog suradničkih odnosa roditelja i odgojno-obrazovne ustanove, druženje roditelja, djece i odgojitelja u opuštenoj atmosferi

Izjave djece:

„ Moju zvijezdu stavi teta na vrh bora.“ N.N

„ Moj tata je najkreativniji u našoj obitelji, zato je on došao.“ D.R

„ Ja sam napravio borić koji se smije.“ M.J

„ Moj anđeo ima veliko srce.“ L.B

„ Ja sam stavila puno šljokica da se sjaji zvijezda.“ L.J

[foogallery id=”40842″]

Skip to content