Rastimo zajedno – podcentar Nevičica

U podržavajućem i poticajnom okruženju podcentra “Nevičica”  kroz jedanaest dvosatnih susreta u studenom, prosincu i siječnju 2023. / ’24. rasli smo zajedno. Dvanaest entuzijastičnih roditelja (od toga dva bračna para) i  iskusan voditeljski tim Unicefovih radionica “Rastimo zajedno” (Elizabeta Fekete, Ivana Hazenauer i Mirjana Malčić)  osmišljenih kao skup praktičnih, teorijskih i iskustvenih postavki odgoja.

Radionice „Rastimo zajedno“ su besplatan grupni oblik podrške roditeljima male djece. Na 11 radionica roditelji i voditelji su partneri u traženju odgovora na pitanja o roditeljstvu i djetetovom razvoju. Roditelji s voditeljicama i s drugim roditeljima razmjenjuju informacije, znanja, vještine, iskustva i tako zajednički uče i pružaju međusobnu podršku koja su se pokazala korisnom za jačanje kompetentnosti roditelja i djeteta.

Iako se na početku obveza susretati se jedanaest uzastopnih tjedana čini neizvedivo kroz grupnu dinamiku i stručno vodstvo vrijeme proleti i kraj dođe prebrzo. Teme su bliske svakodnevnim obiteljskim situacijama te je roditeljima vrlo lako uživjeti se u dane zadatke i vježbe, a neprocjenjiva je razmjena iskustava s grupom i spoznaja na “niste jedini”. Radujemo se novim ciklusima, a do tada dijelimo dojmove polaznika i fotografije koje potvrđuju gore napisano.

„KROZ OVAJ SAM SI CIKLUS OSVIJESTIO PRIORITETE U ŽIVOTU I SHVATIO DA JE TO MOJA OBITELJ, A NE POSAO, KAO ŠTO JE DO SADA ČESTO BILO.“

„PRIMJETILA SAM DA SADA IMAM PUNO VIŠE STRPLJENJA U ODNOSU NA DIJETE, DA RAZMIŠLJAM O DJETETOVIM POTREBAMA I PROVODIM PUNO VIŠE KVALITETNOG VREMENA S NJIM.“

„SHVATILA SAM DA TREBAM PAŽLJIVIJE SLUŠATI SVOJE DIJETE I ZNATI RAZLIKOVATI NJEGOVE POTREBE OD ŽELJA.“

„SADA VIDIM KOLIKO MI JE TEŠKO POSTAVITI GRANICE, A OVE SU MI RADIONICE POMOGLE SHVATITI DA SE U RODITELJSTVU SMIJE I POGRIJEŠITI. VAŽNO JE SAMO IMATI VOLJE I ISPRAVLJATI IH.“

[foogallery id=”42163″]

 

 

 

 

 

Skip to content