Revija frizura u podcentru Višnjevac

U ovo predblagdansko vrijeme i promišljanju kakvu ćemo frizuru imati za doček Nove godine ugostili smo u našoj vjerskoj skupini „Anđeli“ u PC Višnjevcu mamu Kristinu. Ona je frizerka i otkrila nam je neke tajne svog alata i zanata. Nazvali smo njen radni kutak: Frizerski salon „Kod Kristine“. Saznali smo da kosa raste 1 cm mjesečno i da nam kosa bude zdrava trebamo jesti voće i povrće. U frizerskom salonu kosu peremo šamponom i vodom, dodamo regenerator i sušimo kosu pod haubom ili fenom. Djeca su imala priliku vidjeti različite vrste škara za šišanje i škare za prorjeđivanje kose koje mama Kristina zove „krokodilke“. Naučili su da se s britvom briju muškarci, a ponekad odu i u brijačnice. Imamo različitih vrsti četki: okrugle, tanke, debele, čupave kako bi se s njima mogle oblikovati razne frizure, a za to postoje i vikleri. Saznali su da se kosa može izravnati s peglom za kosu. Čekali su na red kao u pravom frizerskom salonu, a mama Kristina je ispunjavala njihove želje tako da smo na kraju imali: gliteraste frizure, frizure sa gelom i „podignute“, frizure s pramenovima u plavoj i roza boji i puno šljokica na kosi.Ako je i bilo kod nekog od djece straha od frizera, sada je potpuno nestao. Otpjevali smo i pjesmicu „Čupava glava“ i napravili reviju frizura.

[foogallery id=”40608″]

 

Skip to content