Šarena veljača u podcentru Kosjenka

Kao i svake godine, u veljači naš vrtić postaje šaren i pun smijeha. U skupini djece s teškoćama “Žabice” podcentra Kosjenka svakodnevno su boravila djeca iz starije jasličke skupine “Leptići” te su zajedno provodili osmišljene aktivnosti na temu maškara. Djeci su ponuđene raznovrsni kostimi (kape, maske, perike, šminka, torbice, pojasevi, marame, nakit i sl.) u koje su se djeca mogla maskirati u svrhu simboličke igre te smo radili na vještinama samostalnog odijevanja i razodijevanja. Također maskiranjem smo djeci omogućili da isprobavaju i mijenjaju pojedine aspekte socijalnog ja, oslobađaju se straha, a nastojali smo potaknuti i sposobnost suosjećanja i uživljavanja u emocionalna stanja drugih osoba, odnosno razvijati socijalno-emocionalnu osjetljivost djeteta, osobito kod prepoznavanja emocija (na licu, po stavu tijela, po gestama, po mimici, po vokalizaciji). Osim toga djeca su u sklopu likovno-kreativnih aktivnosti za prijatelja izrađivali srce te smo kroz aktivnost nastojali razvijati pro socijalna ponašanja i empatiju. Najviše su se obradovali glazbenim aktivnostima u kojima su kroz ples i pjesmu  izražavala emocije na spontan način (bez ustezanja) vriskom, cikom, otvorenim i slobodnim pokretima.

Skip to content