Starija B skupina podcentra Potočnica u projektu „Glazba i mi“

Vođene interesom djece, odgojiteljice starije B skupine su s djecom provele projekt „Glazba i mi“. Cilj je omogućiti djetetu aktivan doživljaj zvukova, glazbe i pokreta te poticati njihovu sposobnost kreativnog izražavanja i stvaranja.

Provedene su brojne aktivnosti usmjerene prema djetetu: zajedno s odgojiteljicama, djeca su uredila prostor glazbenog centra izrađujući glazbala od neoblikovanog materijala (zvečke, šuškalice, kastanjete, bubnjeve, gitare, vodeni ksilofon) te slikovni materijal i knjige o glazbi. Organizirane su i razne glazbene aktivnosti kao što je pjevanje, igre s pokretom, ples, sviranje drvenim štapićima, trianglom, vodenim ksilofonom, kreativno likovno izražavanje uz glazbu, glazbene priče, upoznavanje s instrumentima kroz nekoliko igara te slušanje klasičnih djela..

Skip to content