Svjetski dan umjetnosti u Cvrčku

Umjetnost je stvaralačka djelatnost koja je svakodnevno prisutna u starijoj jasličkoj skupini “Ribice” te smo posebno obilježili Svjetski dan umjetnosti (15.4.) provodeći likovne, glazbene i spoznajne aktivnosti.

Čitali smo slikovnice različite tematike i pri tome bogatili dječji rječnik, poticali maštu i pažnju kod djeteta. Slikali smo ledenim bojama i ostavljali otiske boja tuljcima i uz to upoznavali boje, opuštali se, razvijali koncentraciju i poticali maštu. Glazba i ples nas uvijek vesele i podižu nam raspoloženje, tako smo prilikom slušanja različitih skladbi plesali i tako jačali fleksibilnost tijela, ravnotežu i gibljivost. Pogledali smo nekoliko epizoda animirane serije “Profesor Baltazar” i time poticali medijsku pismenost.

Djeca su se oduševila slikanjem ledenim bojama jer se prvi put susreću s tom tehnikom te ih je animirana serija posebno razveselila budući da se izvan vrtića često susreću s medijima, ali rijetko kad i u vrtiću.

Skip to content