Topla zima u podcentru Kosjenka

Kako bi se skupina djece s teškoćama „Žabice“  u podcentru Kosjenka pripremila za zimsko vrijeme, proveli smo nekoliko aktivnosti na temu zimske odjeće koja nam je za ove vremenske prilike neophodna. Prije svega, kroz prikupljanje različitih vrsta odjevnih predmeta, obogatili smo spoznaju naše djece o vrstama odjevnih predmeta koji nas zimi griju. Potom su djeca kroz aktivnost svlačenja/oblačenja jakne, obuvanja/izuvanja čizama, vježbala grubu motoriku, ali i suradništvo kroz pomaganje svojim prijateljima, u čemu su nam od velike pomoći bili “Mali asistenti” koji su strpljivo pridržavali odjevne predmete i korak po korak demonstrirali našoj djeci kako se što oblači i na taj način pridonijeli procesu ostvarivanja njihove samostalnosti.

U likovno-kreativnoj aktivnosti djeca iz starije jasličke i mlađe skupine su imala priliku izraditi čovijeka po primjeru dječaka iz skupine te ga potom obući kroz crtanje i bojanje poznatih odjevnih predmeta – kapa, rukavice, jakna, hlače i čizme. Nadalje, u aktivnosti izrade “Najtoplijeg džempera” pomogla su nam djeca iz starije odgojne skupine koja  su na komade izrezane tkanine crtali željene zimske motive te smo od njih skrojili naš džemper koji će nas grijati cijelu zimu. Djeca su uživala i u slagalicama na zadanu temu ali i u igri “poklapalica” u kojoj su djeca povezivala simbole ili predmete koji su po nečemu slični. Tjedan smo zaključili plesom uz dječju pjesmu “Zima, zima”.

[foogallery id=”41775″]

 

Skip to content