“Tradicijska kultura kao dio odgojno-obrazovnog rada”, radionica održana u podcentru Potočnica

Radionica o tradicijskoj kulturi u tri modula održane u područnom objektu Potočnica:

  1. modul: Tradicijska kultura, zašto? dječje tradicijsko stvaralaštvo i uvod u tradicijsku građu održan 23. 10. 2023.,
    2. modul: primjeri iz prakse (sela Semeljci, Tavankut, Gundinci i Topolje) održan 30. 10. 2023. te
    3. modul: javni sat – a gdje su tamburaši? održan 4. 12. 2023.
    Radionice je vodila Jelena Draksler, mag. praesc. educ. te stručni voditelj folklora prema kriterijima Hrvatskog društva folklornih koreografa i voditelja uz podršku glazbene suradnice Tajane Balatinac.

Naime, riječ je o vrlo bogatom raznovrsnom i autentičnom stvaralaštvu, koje po svojemu ustrojstvu zadire u područje više znanstvenih disciplina – etnologije, folkloristike,
etnomuzikologije, lingvistike, književnosti, antropologije i dr. Stoga pokušati obuhvatiti cjelokupnost dječjeg života bez uključivanja svih navedenih znanstvenih disciplina u najmanju bi ruku bio neozbiljan pokušaj, jer je to složen, ponekad teško djeljiv psihofizički sustav koji se očituje kroz govor, pjesmu, igru, rukotvorine, glumu, književnost, pokret, te razne individualne improvizacije i imitacije. Uz teorijska znanja susreti su osmišljeni kao zajednica učenja gdje su svi prijavljeni mogli razmjenjivati znanja, iskustva i kompetencije iz svoga neposrednog rada.  Voditeljica radionice bila je Jelena Draksler.

[foogallery id=”40632″]

 

 

Skip to content