U podcentru Sjenčica održana edukacija „Nacionalni program edukacije djece u području zaštite i spašavanja, te opasnosti od mina“

Djelatnici Područnog ureda civilne zaštite Osijek, policijski službenici Policijske uprave osječko – baranjske, HGSS stanice Osijek te pripadnici Vatrogasne zajednice Osječko – baranjske županije Osijek u podcentru Sjenčica održali su edukaciju pod nazivom „Nacionalni program edukacije djece u području zaštite i spašavanja, te opasnosti od mina“ koja je bila namijenjena za djecu predškolske dobi.

Djeca su aktivno sudjelovala te su kroz animiranu prezentaciju upoznata s europskim brojem za žurne službe, imala su priliku slušati o zadaćama žurnih službi i operativnih snaga sustava civilne zaštite te kako postupati u slučaju požara, potresa, poplava i drugih velikih nesreća. Djeca su pokazala veliko znanje i interes za prikazani sadržaj.

Skip to content