U posjetu ljekarni

U sklopu projekta ,,Zanimanja naših roditelja” čiji je glavni cilj upoznati djecu sa zanimanjima i funkcijom njihovih roditelja u poslovnom svijetu. Projekt provodi vjerska skupina ,,Božje ovčice” PC Josipovac. Projekt provodimo prema nteresu djece. Posjetili smo ljekarnu ,,Srce” u Osijeku. Ljubazne i profesionalne djelatnice ljekarne dočekale su nas te uputile djecu u djelatnost kojom se bave. Pričale su im što sve rade, koliko rade, kako rade, te im pokazale prostorije koje se nalaze u ljekarni i za što im služe. Djeca su promatrala, bila su puna pitanja, surađivala su, ne prikrivajući svoje oduševljenje boravkom u prostorijama ljekarne. Djelatnice su djeci pokazale kako prave sirupe, od čega ih prave i u čemu se prave, te su imenovale stvari koje im služe pri pravljenju sirupa. Nakon pravljenja sirupa djeca su se samostalno oprobala u pripravku kreme za koju su im one prethodno dale upute te im kratko prezentirale postupak. Na kraju, su im ispričale priču te ih upozorile na važnost korištenja lijekova uz prisutnost odrasle osobe. Djeca su se lijepo zabavila, upoznala se s novim nazivima, predmetima, svrhom tih predmeta, te s prostorijama unutar ljekarne. Posebno ih je iznenadila prostorija za noćni rad te su se ponudili kao pomoć u noćnoj smjeni kako “teta” ne bi bila sama po mraku, čime su pokazali i empatiju te ljubav i poštovanje prema njihovom poslu. Također su povezali lijekove unutar ljekarne sa svojim lijekovima kad su bili bolesni, te su pričali svoja iskustva zbog kojih su morali uzimati lijekove.

[foogallery id=”40300″]

Skip to content