Udruga „Šuška“ u Kockici

U sklopu jesenskih aktivnosti, u PC „Kockica“,  naš objekt je posjetila gđa. Mirjana Eržić iz udruge „Šuška“. Djelatnost udruge je izrada dekorativnih predmeta od komušine i raznolikih prirodnih materijala.  U uvodnom dijelu, odgojiteljice su održale lutkarski igrokaz „Lutak Zrnutak i Kukuruzna Svila“ na koji se nadovezala gđa Eržić pričom o tome kako i s čim su se igrali naše bake i djedovi te poticajima o izradi igrački od komušine, klipa, zrna kukuruza i sl. Ciljevi posjeta udruge „Šuška“ bili su razvoj dječje svijesti o tradicionalnim igrama, razvoj fine motorike i „pincetnog hvata“ važnog za predškolske vještine te  poticanje mašte i kreativnosti u doticaju s prirodnim materijalima. Djeca su oduševljeno prihvatila bogatstvo i raznolikost materijala te se odmah prepustila mašti u izradi i aktivnostima. Djevojčice su odmah poželjele izraditi lutkice i nakit, a dječaci su dobili ideje o konstruiranju građevina te raznim motoričkim igrama spretnosti i koordinacije. Dobili smo ideju i za društvene igre te razne senzomotoričke aktivnosti za koje su, uz ostalo djeca pokazala interes kroz naredne dane.

[foogallery id=”39480″]

Skip to content