Upoznavanje boja u starijoj jasličkoj skupini podcentra Vedri dani

Upoznavanje boja neophodno je kako bi dijete sudjelovalo u odgojno-obrazovnom procesu stoga smo već od najranijih dana u našem vrtiću posvetili pažnju ovoj važnoj temi. Boje čine temelj razumijevanja svijeta oko sebe, a kroz raznovrsne aktivnosti potičemo djecu na kreativno istraživanje ovog čarobnog svijeta.

Istraživanje svijeta boja otkriva čitav niz prednosti za dječji razvoj. Djeca starije jasličke skupine „Medvjedići“  imala su priliku hodati po senzornoj stazi bogatoj različitim teksturama i bojama što potiče senzornu percepciju i razvoj fine motorike. Prepoznavanje boja kroz igru senzornim bocama razvija sposobnost prepoznavanja i razlikovanja boja, potičući kognitivne vještine i koncentraciju.

Aktivnost sortiranja po boji jača koncentraciju i sposobnost razvrstavanja, potičući razumijevanje koncepta grupiranja. Pjesma i pokret kroz pjesmu s pokretima „Rasti, rasti balon“  razvija ritam i kretanje. Aktivnost slikanja duge temperama potiče kreativnost, umjetničke vještine i razumijevanje boja kao alata za istraživanje.

Svaka od ovih aktivnosti i mnoge druge koje smo proveli obogaćuju dječji razvoj na različite načine, potičući njihovu znatiželju i interaktivno učenje dok istražuju svijet oko sebe kroz čaroliju boja.

U vedrom tonu nastavljamo i dalje, razvijajući svijet vaše djece kroz igru, učenje i zajedništvo.

Skip to content