Veliki petak u podcentru Ivančica

Vrtićke skupine Bubamare, Lavići i Leptirići podcentra Ivančica iskoristile su lijepo vrijeme zadnjeg radnog dana prije Uskrsa. Tijekom boravka u dvorištu, djeca su sudjelovala u motoričkoj i Uskrsnoj aktivnosti „Lov na pisanice“. Pisanice su bile raspoređene i skrivene po cijeloj površini dvorišta, a djeca su se marljivo trudila pronaći sve pisanice i prikupiti ih u pripremljenu košaru. Cilj je ove aktivnosti bio poticati djecu na razvoj koordinacije, grube motorike, natjecateljskih sposobnosti i osiguravanje pozitivnog raspoloženja uoči nadolazećeg blagdana. Aktivnost se pokazala vrlo uspješnom za kraj tjedna s obzirom na to da su djeca sama ukrašavala i bojala većinu pisanica koje je trebalo pronaći. Ovom smo aktivnošću zaokružili tjedan ispunjen Uskrsnim aktivnostima i pripremama za nedjelju.

Skip to content