Višnjevački predškolci na izložbi pasa

U četvrtak 7.9.2023., djeca PC Višnjevac koja su ove pedagoške godine školski obveznici, sa svojim su odgojiteljicama prošetala do izletišta „Višnjica“ u Višnjevcu te posjetila reviju i prezentaciju pasa. Ostvarili smo, sad već tradicionalnu, suradnju s MO Višnjevac i OŠ „Višnjevac“ te Kinološkim društvom Osijek i Školom za obuku Pasa „Prias“, u čijoj organizaciji je ostvarena izložba.

Cilj ovog posjeta bio je odagnati eventualan strah od pasa te upoznati se s radom Kinološkog društva te trenera pasa. Tijekom ove aktivnosti, djeca su saznala kako se Kinološko društvo bavi radom s čistokrvnim psima, što znači rodovnik, odnosno, pedigre, koje su naše autohtone hrvatske pasmine te kakvo ponašanje i koji postupci su prihvatljivi u interakciji sa psima.

Djeca su pokazala veliko zanimanje za temu te aktivno sudjelovala postavljajući pitanja te dajući odgovore na upite organizatora.

[foogallery id=”38960″]

Skip to content