W.A. Mozart “Čarobna frula” interaktivna glazbena igra

U interaktivnoj glazbenoj igri Čarobna frula, pomogli smo malome Mozartu spasiti svijet od zločeste Kraljice noći koja je ukrala sunce i uz pomoć Papagena oslobodili smo princezu Paminu i princa Tamina iz začaranog dvorca. Rješavanjem 7 glazenih igara Ribnjak (glazbeni memory -instrumenti), Stablo (uparivanje ptica koje pjevaju istu melodiju), Sjenica (postavljanje glazbenih instrumenata na pozornicu koji sviraju zadanu melodiju), Dvorac (začarani glazbeni ključevi i  knjige), Balon, glazbeni kviz Orkestar, u veseloj atmosferi  upoznali smo se sa operom W. A. Mozarta “Čarobna frula” i instrumentima simfonijskog orkestra.

Vježbali smo:

– glazbeno i vizualno pamćenje

– kritičko razmišljanje

– vještinu rješavanja problema

– prepoznavanje obrazaca

– sluh i vještinu slušanja

– koncentraciju

Glazbeni doživljaj u veselom i vedrom raspoloženju smo izražavali kroz različite sklopove aktivnosti sa naglaskom na spoznajne, umjetničke, aktivnosti izražavanja i stvaranja.

Skip to content