„We are all special“ – edukacija u sklopu Erasmus + projekta, Firenza – Italija

Odgojiteljice Dječjeg vrtića Osijek, podcentra Kosjenka Vanesa Marincel Nemet i Matea Milovac  sudjelovale su na edukaciji pod nazivom  “We Are All Special”: Inclusion and support for students with special needs in and out of the classroom. Edukacija se odvijala u Firenzi u trajanju od 20.11.2023. do 25.11.2023. Sudionici tečaja su odgojitelji i učitelji europskih zemalja: Nizozemske, Francuske, Španjolske, Slovenije, Grčke i Hrvatske. Ovaj je tečaj osmišljen kako bi ponudio dublje razumijevanje dinamike skupine, dobrobiti djece, uspjeha u učenju i uključenosti obitelji u inkluzivno obrazovanje. Edukacija „We are all special“ odražava stav koji odgojitelji mogu koristiti u inkluzivnom obrazovanju kako bi spriječili etiketiranje i izolaciju djece s posebnim potrebama. Tečaj je ponudio uvid u raznolike materijale i primjere igara koji se mogu implementirati u rad sa djecom. Sudionici tečaja su upoznati sa obilježjima poteškoća kao što su disleksija, diskalkulija, dispraksija, ADHD, ADD, autizam. U sklopu  edukacije prikazane su  pozitivne i praktične strategije za poboljšanje učinkovite komunikacije s roditeljima i djecom u skupini. Predstavljena su i načela pozitivne psihologije te strategije uz pomoć kojih bi se učitelji i odgojitelji lakše nosili sa stresom te poradili na svojoj dobrobiti. Sudjelovanje na edukaciji pridonijelo je umrežavanju europskih stručnjaka iz odgoja i obrazovanja te ostvarivanju međunarodne suradnje iz područja inkluzivnog odgoja i obrazovanja.

[foogallery id=”40591″]

Skip to content