“Zima” u starijoj A skupini podcentra Ivančica

Djeci starije A skupine „Lavići“ podcentra Ivančica, kroz različite aktivnosti uz temu Zima, ponuđeni su i sitni materijali te podloge za manipuliranje i formiranje nizova i slika. Budući je za većinu ovog materijala bilo potrebno primjenjivati pincetni hvat, kroz aktivnosti se radilo na usavršavanju fine motorike šake i prstiju.  Navedeno je dobra vježba za početno pisanje, držanje olovke i razvoja grafomotorike, što je u ovoj dobi vrlo važno jer se djeca intenzivnije počinju pripremati za školu.

 Također, kroz formiranje nizova i slika potiče se razvoj koordinacije oko – ruka, logičkog razmišljanja, mašte, estetike te govora i prepričavanje jer su djeca opisivala slike koje su napravila i stvarali od toga svojevrsnu priču.

Od pojedinih dijelova materijala nekolicina djece je formirala nebo i svemir te se otvorila nova ideja za buduće aktivnosti prema poticaju i interesu djece.

Skip to content