“Zimska čarolija” – aktivnost starije jasličke skupine podcentra Kosjenka

Starija jaslička skupina „Leptirići“ podcentra Kosjenka uživali su u zimskoj idili na vrtićkom dvorištu. Provodili su svakodnevne tjelesne aktivnosti, te time zadovoljili potrebu za kretanjem. Boravak na svježem zraku u svim godišnjim dobima ima pozitivan utjecaj na psihofizički razvoj djeteta. Snijeg kao pojava je bila vrlo zanimljiva djeci istraživačka aktivnost. Promatranje temperature, teksture, mogućnost oblikovanja, presipavanje i sl… Na taj način djeca razvijaju logičko mišljenje i donošenje vlastitih zaključaka.  Kako bismo se pripremili za sam izlazak na snijeg i hladnoću ponovili smo što nam od odjeće i obuće treba, uz pomoć hrvatskog znakovnog jezika. Pomoću hrvatskog znakovnog jezika djeca brže uče i razvijaju govor. Kroz likovne aktivnosti oslikavali smo životinje u zimi, što oblačimo i ostale djeci poznate pojmove i predmete. Kombiniranim tehnikama: tempera, kolaž papir, razvijali smo kreativnost, maštu, finu motoriku a osim toga i urednost pri samoj likovnoj izvedbi. Spoznajno-istraživački centar ukrasili smo fotografijama i nadopunili prigodnim slikovnicama i poetskim tekstovima. Kako bismo zaokružili temu, prateći dječje interese naučili smo pjesmu „Vrapčić u zimi“ popraćenu pokretima.

[foogallery id=”41643″]

 

 

 

Skip to content