Zimsko druženje djece jasličke skupine i djece starije vrtićke skupine u podcentru Krijesnica

Odlučili smo provesti prijepodne u zajedničkom druženju gdje su djeca starije vrtićke skupine došla na druženje i likovnu aktivnost u sobu djece jasličke dobi. Druženje je započelo likovnom aktivnošću; izradom rada pod nazivom “Neobični snijeg”.   Starija djeca su pomagala, pokazivala i usmjeravala djecu izrađujući zajednički rad. Nakon likovne aktivnosti uslijedilo je pričanje priča, igra i ples u sobi dnevnog boravka. Na kraju je svima bilo žao što je druženje završilo. Druženje s djecom različite dobi pruža prostor i starijoj i mlađoj djeci za učenje jedni od drugih. Primjerice, mlađa djeca mogu promatrati stariju djecu, oponašati ih i tako uvježbavati širi spektar vještina. S druge strane,  starija djeca imaju priliku voditi i preuzeti odgovornost u igrama i druženju s mlađom djecom. Važno je da djeca imaju mogućnost druženja i sa svojim vršnjacima i s djecom različite dobi kako bi imali podjednake prilike za dobivanjem svega što im je potrebno.

[foogallery id=”41669″]

 

 

Skip to content