Žirići u posjeti Reciklažnom dvorištu Donji grad

Djeca starije B skupine „Žirići“ iz Dječjeg vrtića Mak , 19.9.2023 posjetili su Reciklažno dvorište Donji grad . Djeca su tijekom posjeta sudjelovala na Unikom radionici  „ Kako pravilno razvrstati prikupljeni otpad“ i družila se s gradonačelnikom Ivanom Radićem.

Djeci je radionica i druženje s gradonačelnikom bilo izuzetno zanimljivo, edukativno i korisno ,a i sam gradonačelnik Osijeka Ivan Radić iskoristio je priliku i upoznao nas sa pozitivnom  vijest za sve naše sumještane, Grad Osijek jedini je od četiri velika hrvatska grada koji je u 2022.godini dostigao stopu od 51,26% odvojeno prikupljenog otpada. Ne moramo plaćati poticajnu naknadu, već će se ta sredstva uložiti u daljnje unapređenje sustava gospodarenja otpadom.

U zanimljivoj interaktivnoj radionici djeca su naučila nešto više o  brizi za okoliš i razvrstavanju prikupljenog otpada.

[foogallery id=”39235″]

Skip to content